Atrakcje

Atrakcje

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to wieś rybacka rozciągnięta wzdłuż Zalewu Wiślanego otoczona od północy sosnowym lasem i wodami Morza Bałtyckiego. W każdej niemal rodzinie od pokoleń jest osoba związana z rybołówstwem, z którego od lat mieszkańcy Kątów się utrzymują.

Corocznie w dzień św. Piotra i Pawła organizowany jest tu dzień rybaka. Jest to uroczystość religijna połączona z festynem rozrywkowym i występami zespołów muzycznych. Rybacy oferują gratis wędzoną flądrę oraz przejażdżki łodziami po zalewie Wiślanym.

Wymarzone miejsce wypoczynku wiosennego, letniego i jesiennego piękny las bogaty w grzyby a w szczegulności w rydze oraz piękna szeroka plaża skłania do długich spacerów.

Czysta woda,świeże powietrze,mnóstwo zieleni, możliwość żeglowania po Zalewie Wiślanym oraz spokój, jaki tu zastajemy przyciąga turystów z kraju i zagranicy.

Rezerwat przyrody Kąty Rybackie – ptasi rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej (utworzony w 1957 r., o powierzchni 4,13 ha - obecnie rozszerzony do 102,5 ha).

Ochronie w rezerwacie podlega kolonia lęgowa kormoranów i czapli siwych. Jest to największa kolonia kormoranów w Polsce i Europie (spis z roku 2007 wykazał istnienie ponad 11 tysięcy gniazd tych ptaków). Rezerwat stanowi drzewostan sosnowy, przeważnie w wieku 120-160 lat. W najstarszej części rezerwatu, po systematycznej wycince drzew zniszczonych przez kormorany, powtórnie sadzone są sosny.

Teren pagórkowaty. Runo początkowo charakterystyczne dla boru sosnowego zmienia się po zasiedleniu drzew przez kormorany - początkowo rośliny ulegają zniszczeniu, po kilku latach gwałtownie rozwijają się gatunki tolerujące intensywne nawożenie ptasimi odchodami.

Ławeczka Rybaka

Ławeczka Rybaka wraz z rzeźbą rybaka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kątach Rybackich.

Muzeum Stutthof

Obóz Stutthof został założony 2 września 1939 roku w obrębie obszaru Wolnego Miasta Gdańsk...

Żuławska Kolej Dojazdowa

Prawy Brzeg Wisły - Stegna - Sztutowo

Prom w Mikoszewie

Czynna w sezonie przeprawa promowa